2573

Тренди-2025 в корпоративних комунікаціях

Огляд проєктів конкурсу «Найкраще корпоративне медіа України — 2024»


Оксана Тодорова, президентка Асоціації корпоративних медіа України, організаторка бізнес-форуму «Інновації в комунікаціях. Тренди-2025»

Корпоративні комунікаціїСьогодні складно, та й практично неможливо вигадати щось принципово нове в корпоративних комунікаціях. Незмінними і надважливими в економічній стабільності України залишається величезна роль українського бізнесу, його проєкти з підтримки наших воїнів, з реабілітації й адаптації ветеранів та відбудови країни; звіти про обсяги фінансової підтримки ЗСУ; велика кількість дієвих благодійних і соціальних ініціатив. Це те, що зараз допомагає суспільству, кожному з нас вистояти і плідно працювати під час війни, що триває.

Новим в комунікаціях стає несподіване поєднання вже існуючого з диджитал-складовою. Під соціальні проєкти компанії створюють екосистеми з великою кількістю партнерів; долучають до генерації текстового й візуального контенту штучний інтелект; для управління внутрішніми комунікаціями впроваджують чат-боти; усвідомлюють сенси, що єднають і допомагають в адаптації ветеранів; створюють нові контексти, додають освітні й пізнавальні тематичні вектори; допомагають вивчати рідну мову; піднімають питання гендерної рівності; знімають гумористичні роліки для тіктоку; проводять глибинні інтерв’ю з рефлексією і переосмисленням соціально важливих тем зі співробітниками й галузевими стейкхолдерами.

Компанії використовують сторітелінг зі звичними й новими групами зацікавлених сторін. Змінюють стиль, тональність, акценти, додають елементи національних традицій і патріотизму, гейміфікацію, гумор. Наприклад, у своїх проєктах компанії досліджують рецепти приготування куті з різних регіонів, а на підприємствах «Принц Чарльз», «Єнот», «Клавдія Петрівна» взаємодіють з робітниками виробничого цеху. Компанії в комунікації роблять акценти на цінностях, які допомагають вийти за межі фізичного виживання, а роботу в компанії наділяють сенсом жити й працювати в Україні з гідністю, повагою і впевненістю в успішному і стабільному майбутньому.

Майже три роки триває повномасштабна війна, і зрозуміло, що відчувається велика втома суспільства від поганих новин. Тому компанії додають у комунікації парадигму гейміфікації, креатив, розважальний контент, спрямований на молоде покоління потенційних працівників і майбутніх споживачів. Від тематичних векторів виживання компанії перейшли на освітні, пізнавальні й соціальні проєкти — розвиток, гнучку трансформацію, засвоєння нових і підсилення існуючих навичок через ігрові механіки.

Компанії прагнуть навколо бренду створити ком’юніті споживачів, для цього об’єднують людей на відповідних майданчиках у соцмережах — фейсбуці, телеграмі та ін. До створення контенту залучають амбасадорів бренду. Це спільноти для споживачів, які об’єднуються за інтересами, такими як здоров’я, спорт, ЗСЖ тощо. Це також спільноти ветеранів, яким компанії і відповідні фахівці допомагають вирішувати важливі юридичні питання, а також питання фізичної реабілітації, психологічної підтримки, адаптації і працевлаштування. Крім того, для ветеранів компанії також організують офлайн-заходи для живого спілкування.

Співоча українська душа в корпоративних комунікаціях проявляється у талановитих піснях і віршах, які викликають щемливі емоції і відчуття сенсів, що єднають. Таким чином навіть рекламні ролики, які зазвичай були спрямовані на раціональну складову, зараз набувають нових сенсів — турботи, підтримки, відчуття єдності українців, поваги до національної спадщини. І такі комунікації настільки викликають відгук в серцях українців, що рекламні ролики стають вірусними й добровільно поширюються споживачами в соцмережах.

Компанії долучають до створення контенту — текстів та ілюстрацій — штучний інтелект. Стокові фото й відео поступово заміняють на візуальний контент, створений ШІ. А взаємодію за великим обсягом ейчар-питань довіряють чат-ботам, які 24/7 відповідають співробітникам на безліч запитань, наприклад «У якому розділі знаходиться потрібна мені інформація?», «Які шаблони документів слід застосувати?», «Скільки днів залишилось до кінця відпустки?» та багато інших.

Розглянемо докладніше ці особливості корпоративних комунікацій на прикладах проєктів конкурсу «Найкраще корпоративне медіа України — 2024».


  • Підтримка бізнесом економічного фронту. Дбати, діяти, допомагати.

Підтримка економіки під час війни — це найголовніший виклик для компаній. Адже війна триває, тож внесок українського бізнесу в підсилення країни зсередини — на вагу золота.

Прикладом реалізації комунікацій на основі висвітлення проєктів з підтримки економіки країни є кейс компанії «Дарниця».

«У проєкті «ДАРНИЦЯ — ЦЕ НАШЕ!» компанія розповідає про цінності, закодовані в літері «Д» її логотипа: ДОСЛІДЖУВАТИ нове, щоб робити життя кращим; ДІЯТИ разом, долаючи виклики. ДОПОМАГАТИ і бути поряд в усі часи, ДБАТИ про здоров’я мільйонів українців. «ДАРНИЦЯ» — ЦЕ НАШЕ! Дарниця як національний фармацевтичний виробник ділиться піклуванням, теплом та любов’ю і маніфестує це у ролику, який є частиною одного з етапів кампанії — «Це наше». Нова позиція спрямована на підтримку української економіки і споживачів. «Дарниця» прагнула показати потужність бізнесу і конкурентоздатність на рівні з найкращими світовими брендами. Кампанія мала два вектори: соціальний і брендовий. Завдання першого — підтримати бойовий дух мільйонів українців, а другого — закріпити розуміння того, що українські ліки — дієві й доступні. Ці повідомлення компанія транслювала через носії зовнішньої реклами, радіо, соціальні мережі й інфлюєнсерів, брендування громадського транспорту і розміщення на диджитал-екранах».

переглянути ⇒ «ДАРНИЦЯ — ЦЕ НАШЕ!»



  • Проєкти, спрямовані на підтримку й адаптацію війскових і на мотивацію волонтерів.

Корпоративні проєкти, націлені на підтримку й адаптацію ветеранів, — це відповідь на нові болісні виклики, з якими стикається українське суспільство. Кожен із цих проєктів системно вирішує важливі завдання, допомагає дати відповідь на юридичні і медичні питання ветеранів; у форматі посібників для різних ЦА надає колегам методичні авторські рекомендації відповідних фахівців, здійснює інформаційну підтримку благодійних ініціатив, вирішує завдання емоційної підтримки поранених бійців тощо. Розглянемо цей досвід, потужно реалізований в кількох компаніях, більш докладно.

«ЖИТИ НАЗУСТРІЧ». Платформа інтеграції ветеранів від ПУМБ

«Ветерани не повинні долати наодинці виклики повернення, тому ми створили платформу «Жити назустріч» (www.zhyty-nazustrich.com.ua). Це комплекс ініціатив, об’єднаних однією метою: сприяти тому, щоб цивільні й ветерани робили кроки назустріч одне одному задля якісної інтеграції і взаємодії. У розвиток платформи залучені й самі ветерани війни: вони беруть участь в обговоренні напрямків, тестуванні йі наповненні проєктів. Ми об’єднали також українські ветеранські спільноти. Понад 40 тисяч ветеранів, членів їхніх родин та усіх зацікавлених залучено на платформу. Планове PR-охоплення — понад 14 мільйонів. Ми реалізуємо окремі ініціативи, але під єдиним брендом платформи «Жити назустріч».


Екосистема МХП «Сила ветеранів»

«Екосистема комунікацій компанії МХП «Сила ветеранів» з військовими, ветеранами та їхніми родинами, до якої увійшли три основні компоненти. Це гаряча лінія 4700, яка працює цілодобово й безкоштовно, телеграм-канал «Сила ветеранів», а також мережа координаторів, які забезпечують індивідуальний підхід до кожного ветерана. Компанії МХП вдалося створити справжнє ветеранське ком’юніті, яке охоплює понад 400 ветеранів».


«Ми з тобою, Ветеране»— проєкт від «ВіЯр»

«Компанія «ВіЯр» розробила авторські посібники, у яких врахували потреби усіх ветеранів та необхідні зміни в Компанії для легкої реінтеграції: «Ми з тобою, Ветеране» безпосередньо для ветеранів; «Посібник для HR», корисний для HR-менеджерів; «Посібник для керівників», написаний для керівників, у чиїх підрозділах працюють або у які планують увійти ветерани; «Пам’ятку для співробітників», що містить основні аспекти спілкування з ветеранами».


Проєкт «Корпоративний волонтер» від Kernel

«Співробітники компанії Kernel відвідують поранених військових у своїх громадах та у госпіталях, передають військовим пакунки «Відновлення» з найнеобхіднішим і спілкуються з ними, підтримуючи волю до одужання. Усі співробітники, які хочуть стати корпоративними волонтерами, проходять спеціальне навчання щодо особливостей комунікації з пораненими військовими. Курс містить поради й рекомендації психологів щодо сенсетивних тем, можливих поведінкових реакцій тощо».


Комплексний проєкт — інформаційний супровід благодійної ініціативи від компанії ДТЕК «Мережі»

«Благодійний проєкт «Один день на місяць працюємо на ЗСУ» задовольняє запит двох цільових аудиторій: мобілізованих співробітників, що потребують оперативної допомоги в амуніції, обладнанні, техніці, інструментах тощо, а також енергетиків, які хочуть через допомогу колегам-бійцям прискорити Перемогу України. Гасло проєкту: «У нас одна мета — Перемога! До неї одна дорога — допомога!» Як це працює? Співробітники віддають частину заробітку на ЗСУ, на Благодійний фонд «Сила братерства». Кошти спрямовують співробітникам підприємства, які наразі воюють. Комунікаційний супровід реалізують через одинадцять корпоративних каналів інформування. Це повний звіт по надходженню й витратам, а також зворотний зв’язок від колег-захисників».


Програма реінтеграції ветеранів юридичної компанії Arzinger спільно з VeteranHub

«Arzinger запустила свою програму реінтеграції ветеранів (спільно з VeteranHub). У жовтні 2023 року компанія підписала Меморандум про співпрацю з VeteranHub у межах проєкту HR Praktyka щодо програми реінтеграції ветеранів. Наша мета — створити дружні до ветеранів корпоративні програми, адаптувати процес найму і побудувати середовище професійних можливостей. У січні 2024 року ми розпочали серію лекцій, присвячених взаємодії з ветеранами. Вже провели два тренінги для співробітників, керівників та HR-менеджерів щодо особливостей роботи з колегами-ветеранами. Також спрямували 70 тисяч грн. на один із проєктів з VeteranHub — групу підтримки для дівчат і жінок, які чекають своїх коханих з війни».


«НЕ ПРОСТО РЕЧІ. ОДЯГ, ЩО РЯТУЄ ЖИТТЯ». Проєкт, який розвиває культуру донорства

«Проєкт «Ми однієї крові» — соціальна ініціатива банку ПУМБ. Нові сенси проєкту: гідність, рівність, безбар’єрність. 50 % вартості кожної одиниці мерчу ми перерахували ГО «ДонорUA», агенти крові й госпітальєри якої забезпечують потреби у донорській крові. «ДонорUA» доставляє компоненти крові в гарячі точки, закуповує засоби такмеду для наших воїнів, обладнання та ліки для парамедиків. Ми розвиваємо культуру донорства. Проєкт сприяє популяризації донорства в Україні, залучає українців ставати донорами крові».


Проєкт «Серце качає любов до ЗСУ» від «Кока-Кола»

«Поруч з багатьма проєктами, якими система компаній «Кока-Кола» підтримує українців, ми завжди шукаємо нові напрямки для допомоги громадам і нашим співробітникам. Оскільки немала частина нашої команди стала на захист України в лавах ЗСУ, підтримувати їх та їхні родини — тепер невід’ємна й важлива частина життя нашого колективу. Так, у нових воєнних реаліях народилася ідея благодійного корпоративного аукціону-лотереї «Серце качає любов до ЗСУ». Ідея формувалася напередодні Дня святого Валентина. Ми зійшлися в одній думці: «Наші серця — з нашими захисниками». Тож стилістика, оформлення і назва теж йшли від наших сердець. Ми залучили 42 волонтери, які надали свої лоти. Ми зібрали 190 707 грн. На цю суму наша команда придбала подарункові сертифікати для кожного колеги-захисника. Передали ці сертифікати і родинам тих співробітників, які загинули, захищаючи Україну».



  • Документальний фільм зі сторітелінгом.

Документальні фільми додають у корпоративні комунікації складову мистецтва. А це можливість розширити палітру сенсів і цінностей бренду, спроможних торкнутись емоцій, об’єднати компанію з групами зацікавлених сторін, створити поле спільної рефлексії. Розглянемо приклад реалізації такого проєкту.

Проєкт «Нездоланні» від ABInBev Efes Ukraine

«Фільм «Нездоланні» народився в Україні під час відновлення Чернігівської броварні AB InBev Efes Ukraine з метою показати силу духа українців. 25 березня 2022 року броварня, де вариться улюблене мільйонами українців «Чернігівське», зазнала ушкоджень, внаслідок чого деякі будівлі були частково або повністю знищені. Також було пошкоджено багато важливого обладнання. Події стрічки розкриваються через серію інтерв’ю співробітників та їхні особисті переживання. Автори надали голосу броварні через людей, які щоденно працюють над її відродженням, щоб знову робити свою справу — варити улюблене пиво для українців».

переглянути ⇒ «Нездоланні»



  • Зміни в тематичних векторах корпоративних комунікацій.

У суспільстві відчувається втома від поганих новин і довготривалого стресу, тому компанії переосмислюють тональність повідомлень і тематичних векторів. Рефлексія болісних подій все частіше поступається місцем оптимістичним і мотиваційним темам, адже вони піднімають енергію, є життєдійними для психологічного стану людей і більш органічно сприймаються молодим поколінням зацікавлених сторін. Компанії в окремих корпоративних проєктах змістили фокус уваги на розвиток, пошук додаткових ресурсів, планування майбутнього, вдосконалення, креатив. Розглянемо приклад.

Проєкт UKRSIBBANK «Україна — місце для планів! Втілюємо разом»

«Повномасштабне вторгнення росії в Україну триває більше двох років. Тим часом українці продовжують працювати, створювати сім’ї, влаштовуватися на роботу, відкривати бізнес, інвестувати тощо. Іншими словами, вони продовжують жити. Важливими для них є плани. Невизначеність і відсутність планів сьогодні є одними з основних причин стресу. Тому коли люди кажуть, що зараз немає місця для планів, ми кажемо: «Наше життя — це місце для планів. Україна — місце для планів! Реалізуймо їх разом!» Так ми хочемо донести українцям, що UKRSIBBANK — їхній надійний партнер у реалізації планів. Проєкт, який стартував у 2023 році, продовжується і нині. Результат: підвищення впізнаваності бренду без підказки — +4 %; з підказкою — +6 %. У 2024 році ми продовжуємо проєкт і продовжимо у 2025-му. Наші повідомлення містять тематичні вектори про допомогу суспільству, охорону довкілля, підтримку середнього і малого бізнесу та підприємців, сталий розвиток, відновлення і реконструкцію».



  • Сторітелінг розвитку галузі й інноваційні рішення майбутнього.

Розглянемо у якості прикладу корпоративний календар Fado (компанія займається інженерними рішеннями в галузі сантехніки). На своїх сторінках він розставляє наступні акценти: «Сміливі ідеї — шлях до розвитку», «Практика постійного вдосконалення», «Інноваційні інженерні системи», «Змінюємо міста на краще», «З турботою про вашу безтурботність», «Погляд у перспективне завтра» й інші. Додаткові ресурси компанії знаходять у минулому досвіді і в історії самої компанії: «Подорож крізь багаторічний досвід», «Крізь простір, час і перешкоди. На роки». Отже, ідея календаря Fado — подорож у часі, яка надає впевненості й переконує у високій якості сантехнічної продукції бренду. Компанія подає ідею календаря як сторітелінг розвитку галузі й інноваційні рішення майбутнього. Цікаво, що класичний формат календаря на паперовому носії компанія спрямувала на укріплення іміджу й підсилення репутації за рахунок створення відео про цей проєкт, його ідею і реалізацію».



  • Корпоративні портали — інтегрований спільний простір для комунікацій.

Хаотично створені корпоративні майданчики в соцмережах, на яких без стратегії, планування й інтеграції розміщується інформація на різні теми, поступово переосмислюються і перетворюються компаніями на інтегрований спільний простір — зручний єдиний корпоративний канал комунікацій.

Спільний внутрішній хмарний простір для співробітників — корпоративний портал KPMG — є прикладом цієї тенденції інтеграції.

«Цей спільний цифровий простір дозволяє поширювати корпоративні новини, надає доступ до спільних файлів, шаблонів, даних. Платформа One Intranet побудована на базі SharePoint Onlinе. One Intranet — це 15 логічно структурованих і систематизованих сайтів. Це єдина точка, яка дає доступ до інформації про компанію і її підрозділи, а також до шаблонів, документації, контактних даних, політик та інструкцій, внутрішніх подій і новин».



  • Децентралізація. Соціальні мережі — спільноти за інтересами, створені амбасадорами компаній.

На противагу єдиному корпоративному простору, який повністю контролюється компанією і має єдину точку входу, організації обирають іншу стратегію. Це мотивація співробітників створювати тематичні корпоративні майданчики в різних соцмережах — спільноти за інтересами, які доповнюють офіційні канали. Прикладом реалізації такої стратегії є компанія «Дарниця».

Корпоративна соціальна мережа «Дарниця»

«Передумови для створення соціальної мережі «Дарниця»: 32 % колег працівників виробничого сектора без електронної пошти, недостатнє охоплення співробітників, відсутність налагодженого зворотного зв’язку і побудови діалогу між різними ланками команди, затримка в передачі важливої інформації. 75 % колег проголосували за отримання новин через e-мейл, у групах фейсбуку та інтранету. Як наслідок: співробітники створили більше 70 спільнот, з яких тільки 15 % є офіційними, інші 85 % — ініціатива співробітників».



  • Корпоративні чат-боти.

Приділяти кожному працівникові увагу, огортати необхідною турботою, налагоджувати зручне інформування, а також супроводжувати нових співробітників на етапі адаптації, відповідати на велику кількість запитань… Усе це потребує залучення ресурсів величезної команди співробітників, якщо долучати людей до вирішення всіх завдань. Це є актуальним особливо тоді, коли в компанії працює кілька тисяч працівників. Та з цими завданнями вже системно й успішно справляються новітні технології — диджитал-алгоритми. Розглянемо приклад.

Корпоративний чат-бот @Viyar_team_bot від «ВіЯр»

Він допомагає знайти колегу (відділ роботи, робочий телефон, посаду), навчатися, переглядати наявні у нашій бібліотеці книги. Корисний функціонал, яким може скористатися кожен віярівець: проводити інвентаризацію необоротних активів; знайомитись з інформацією про нашу компанію; дізнаватись про наявний залишок днів відпустки; задавати персоналізовані питання, на які відповідатиме адмін боту; дізнаватися про новини компанії. Підтримка 24/7: чат-бот доступний у будь-який час, і це дозволяє співробітникам отримувати допомогу й інформацію. Кількість повідомлень, відправлених ботом лише за серпень 2024 року, — 100 060. Корпоративний чат-бот «ВіЯр» — один з найуспішніших і найперспективніших проєктів компанії у 2024 році».


Розглянемо ще один приклад — проєкт «HR-бот «Аптека 9-1-1». Проєкт демонструє, як інноваційні рішення можуть поліпшити бізнес-процеси, підвищити залученість і лояльність працівників, зміцнити внутрішній бренд роботодавця. Чат-бот за допомогою ШІ впливає на скорочення рутинних операцій і зосереджує ресурси на пріоритетних завданнях компанії.

Корпоративний чат-бот «HR-Вот «Аптека 9-1-1»

«HR-Bot «Аптека 9-1-1» — це інноваційний інструмент для оптимізації внутрішніх бізнес-процесів компанії через автоматизацію комунікації і підтримку співробітників. Дата запуску: березень-2022. Термін запуску: три робочі дні. Створений для: ефективного обміну інформацією; збору зворотного зв’язку; навчання; мотивації. Цілі: оптимізувати внутрішні комунікації та HR-процеси через автоматизацію ключових бізнес-завдань; підвищити залученість і лояльність співробітників через мотиваційні програми і швидкий зворотний зв’язок; адаптувати нових співробітників з використанням інтерактивного навчання; скоротити ресурси на комунікації і підтримку HR-процесів за рахунок автоматизації. Інформування про новини компанії і робочі процеси: сервіс для управління розсилкою повідомлень з можливістю генерації текстового й графічного контентів за допомогою ШІ; система збору відгуків користувачів бота; персоналізована щоденна розсилка «Вітання з днем народження»; голосування, опитування. Результати: 9 100 унікальних користувачів. 95 % співробітників активно використовують бот. 95—98 % користувачів оцінюють його як дуже корисний. На 30 % зросла кількість підписників за 2024 рік. Удвічі збільшилась кількість відвідувань за останні три місяці».



  • Жіноче лідерство в корпоративних комунікаціях.

Компанії виходять за межі тематичних векторів, які стосуються тільки бізнес-складової. У корпоративних комунікаціях компанії порушують суспільно важливі питання, які турбують активну частину їхньої цільової аудиторії і важливі групи зацікавлених сторін. Прикладом такого тренду є активне обговорення теми жіночого лідерства. Компанії підключаються для того, щоб долати гендерні бар’єри, проводити відповідні дослідження, поширювати мотиваційний сторітелінг тощо. Прикладом тренду є проєкт KPMG, який відображає розвиток жіночого лідерства і сприяє подоланню гендерних стереотипів у суспільстві.

Соціальний проєкт «Ламаючи скляні стелі» від KPMG в Україні

«Ініціатива, заснована на реальних історіях успіху та досвіді жінок і чоловіків на керівних посадах. «Скляна стеля» за Оксфордською дослідницькою енциклопедією бізнесу й менеджменту — це метафора, яка описує бар’єри, що перешкоджають просуванню жінок організаційними щаблями влади в організаціях, незважаючи на їхню кваліфікацію і досягнення. Це явище є результатом широких соціальних, економічних і культурних чинників, які впливають на структуру працевлаштування і можливості для кар’єрного росту. Проєкт, створений для жінок, де гості надихають своїми історіями, відверто діляться порадами й інсайтами, які допомагають щодня рухатися до своєї мети. 57 % від загальної кількості нових ФОП за 2023 рік зареєстрували жінки. Це на 45 тисяч більше ФОП, ніж зареєстрованих чоловіками. Ці та багато інших фактів, наведених в рамках цього проєкту, відображують ситуацію в Україні, пов’язану з жіночим лідерством. Проєкт спрямований на підвищення обізнаності про важливість гендерної рівності і диверсифікації на робочому місці. Його мета — надати мотивацію і підтримку жінкам, які прагнуть до керівних ролей».



  • Комунікації про героїзм жінок у воєнний час.

Героїзм жінок на посадах лікарки, волонтерки і військової відобразила у своєму відео компанія «Дарниця» в одному з етапів корпоративного проєкту «Дарниця» — це наше!».

Відео «ЗАГАРТОВАНІСТЬ — ЦЕ НАШЕ»

«Дарниця віддає шану всім жінкам, які сьогодні лікують, волонтерять, воюють, виховують, навчають, годують. Вони не жаліються на втому, не піддаються зневірі і страху. Героїням нашого часу, які своїми щоденними вчинками доводять: загартованість — це наше. Компанія показала фрагменти робочого життя реальних жінок — лікарки, волонтерки й військової. Загартований відеоряд доповнили пронизливі поетичні рядки Людмили Горової, яка написала вірш спеціально для проєкту: «Як вітер, що сіє насіння, / Щоб квітами веснам цвісти, / Я сію любов і терпіння / У рани твої крізь бинти. / Дороги, дороги, дороги, / Пакунки, малюнки, мости, / Для тебе і для Перемоги — / Хоч зірку з небес привезти. / Волосся пропахло димами, / Вкарбовую слід підошóв. / Зробила солдата із мами / Велика до тебе любов».

«ЗАГАРТОВАНІСТЬ — ЦЕ НАШЕ»


«Я жінка. Я українка». Корпоративний ролик до Міжнародного дня боротьби за права жінок і міжнародний мир.

«UKRSIBBANK дотримується принципу гендерної рівності та є промоутером жіночого підприємництва. Для цього він багато років реалізовує програму Women in Business. Ролик складається зі сцен із життя українських жінок, коли вони сміються чи плачуть, захищають на фронті чи рятують у лікарні, ведуть бізнес чи дивляться за дітьми. Частиною історій поділились працівниці банку. Охоплення: YouTube — 200 тисяч переглядів, Instagram — 181 тисяча, Facebook — 283 тисячі».

«Я жінка. Я українка»



  • Освітні корпоративні проєкти з вивчення рідної мови і фінансової грамотності.

У напрямку освіти компанії частково беруть на себе функції держави й освітніх закладів — шкіл і вишів. Прикладом реалізації такої місії є проєкт від «ПРАВЕКС БАНКУ».

 «Навчаємось самі, навчаємо інших»

Проєкт поєднує ініціативу «Щебетунка», де співробітники «ПРАВЕКС БАНКУ» вдосконалюють свої навички володіння українською мовою, і проєкт «Амбасадори фінансової грамотності», спрямований на підвищення рівня фінансової освіти серед дітей, підлітків і студентів.



  • З Україною в серці. Комунікації з патріотичною складовою

Повернення до витоків, до нашої культурної спадщини, пошук енергії єдності. Ці сенси продовжують слугувати натхненням у корпоративних комунікаціях. Компанії реалізують позитивні освітні проєкти з дослідницькою складовою, що надихають колектив, мають інтерактивну частину, залучають, мотивують, формують спільні спогади, додають у комунікації навчальну складову про традиції нашого народу.

У цьому тематичному напрямку цікавим є комплексний освітній проєкт компанії «Дарниця».

«Бути українцями — це наше»

 «Дарниця» давно визначилася зі своєю українськістю і завжди пишалася своєю роллю у забезпеченні здоров’я українців. З початком великої війни ми відчули сильний запит від наших співробітників на пошук національної самоідентифікації і підтримку українських цінностей. У відповідь ми взяли на себе місію розбудови українськості в нашій компанії. Ключові компоненти програми: три окремі лекційні цикли з провідними експертами на теми «Мова», «Література», «Історія». Корпоративні активності: вікторини й ігри у форматі Kahoot!, які зміцнюють знання і роблять навчання цікавим, корпоративна бібліотека, а також створення онлайн-майданчика у корпоративній соціальній мережі для спільного обговорення і взаємодії. Подарункові книги для дітей співробітників за обраними темами. Чого ми прагнули досягти від реалізації проєкту? Зміцнювати зв’язки з брендом. Формувати гордість за компанію (інвестиції в популяризацію українського, а не тільки в корпоративні технічні навички й особисті компетенції), а також підвищувати національну свідомість через більш глибоке вивчення української мови, літератури й історії. Ми допомагаємо співробітникам зрозуміти свою національну спадщину і пишатися нею».


Яскравим прикладом реалізації ідеї збереження і поширення українських традицій є проєкт від «METRO Україна».

«Смак Різдва» — каталог рецептів приготування куті в різних регіонах України

«Традиції українського Різдва різняться від регіону до регіону, створюючи унікальний калейдоскоп святкових звичаїв і обрядів. «METRO Україна» вирішила здійснити передсвяткову гастрономічну подорож, щоб відкрити все багатство різдвяних смаків і традицій. Ми об’єднали колег навколо душевної і символічної страви — куті, адже саме нею заведено розпочинати святкову трапезу в різдвяний вечір в Україні. Наповнюючи цей вечір чарівним ароматом меду, маку і пшениці, кутя символізує єднання, добробут і надію на майбутній рік. Протягом тижня, коли ми збирали матеріали, кожен колега міг долучитися до створення кулінарної різдвяної мозаїки. Крок за кроком ми не лише вчилися, а й ставали ближчими одне одному, відчуваючи той невидимий зв’язок, який об’єднує нас у згуртований колектив. Щоб заохотити учасників, ми оголосили, що автори п’яти найкреативніших страв отримають можливість взяти участь у майстер-класі від відомого шеф-кондитера Максима Пустовіта. Цей приз став чудовою мотивацією для наших колег. Спільними зусиллями ми назбирали 25 рецептів куті з різних регіонів України. Ми помістили всі зібрані рецепти у каталог «Дива українського Різдва». Так ми не лише зберегли спадщину наших предків, а й створили нові спогади і зміцнили наш колективний дух. Каталог налічує 35 сторінок. Основна його частина складається з мальовничих розворотів. На одній стороні розвороту ви знайдете опис традицій святкування Різдва у різних регіонах України. Тут оживають легенди й обряди, які додають особливого шарму святковим звичаям. На другій стороні ми детально описали інгредієнти, процес приготування і цікаві факти про кожну страву. Цей каталог — не просто збірник рецептів, а справжній путівник різдвяною Україною».


Цікавими також є приклади інтерактивної взаємодії з українським корінням для співробітників.

Тематичні тижні в «METRO Україна»

 «У квітні 2024 року, за тиждень до Великодня, «METRO Україна» запустила захопливий внутрішній інтерактив з великодніми загадками. З понеділка по п’ятницю наші колеги отримували яскраві віжуали-загадки про смачні великодні страви, що відображають різноманіття й багатство кулінарних традицій України. Кожна загадка супроводжувалася коротким дописом-рецептом із секретами приготування традиційних страв, таких як цвіклі, плесканка, сирна паска, грудка й коники».


День вишиванки вже кілька років надихає компанії на реалізацію креативних свят з цікавим сторітелінгом.

«Вишиванка — не просто символ минулого. Це наша візитівка, яка говорить про культуру, наші цінності і неповторність. З нагоди Дня вишиванки співробітники «METRO Україна» показали, що вишиванка — це стильно, модно й сучасно. Їхні світлини доводять, що українська культура — не музейний експонат, а живий організм, який постійно розвивається і змінюється. Ми доповнили фото колег своїми історіями, спогадами і навіть власними віршами, пов’язаними із цим унікальним українським символом».

Які ідеї реалізували наші колеги з інших компаній до Дня вишиванки, читайте в оглядах нашої асоціації.



  • Корпоративні проєкти з мистецькою складовою.

«Намалюймо радість дитинства і поділімося нею з дитячим будинком» від «Кока-Кола»

До свята Дня захисту дітей «Кока-Кола» створила торбинку з особливим декором. До його створення долучились діти працівників підприємства. Вони зробили 49 малюнків, дизайнери «Кока-Коли» зібрали їх у колаж, а зібрані від продажів мерчу кошти компанія спрямувала на підтримку колеги — Олександра Моруги, який разом з дружиною виховує шістьох прийомних дітей.



  • Тема різноманітності в корпоративних комунікаціях.

Мистецький проєкт «Сонце сходить на заході», який піднімає тему ейджизму і створює платформу для творчої взаємодії різних поколінь. Це мистецький проєкт Криворізького центру сучасної культури / KRCC та «АрселорМіттал Кривий Ріг», який змінює сприйняття людей зрілого віку та їхніх можливостей у суспільстві.

Виставка сучасного мистецтва «Сонце сходить на заході» від «АрселорМіттал Кривий Ріг»

Проєкт присвячено 90-річчю «АрселорМіттал Кривий Ріг» — найбільшому гірничо-металургійному підприємству України. Він має на меті вшанувати людей, які протягом багатьох років працювали на цьому підприємстві, робили значний внесок у розвиток країни, регіону і світу. Ідея проєкту виникла з бажання підкреслити важливість внеску людей поважного віку в розвиток суспільства і показати, що вони можуть змінювати його й сьогодні. Водночас метою проєкту є створення платформи для творчої взаємодії між різними поколіннями, щоб забезпечити безперервність культурного й мистецького розвитку, сприяти формуванню і комунікації криворізької мистецької спільноти.

У проєкті взяли участь митці й мисткині та ветерани й ветеранки «АрселорМіттал Кривий Ріг». Результатом їхньої роботи стали спільні художні твори, наповнені людиноорієнтованим розумінням міста, його історії, долі, можливих візій майбутнього. Костянтин Дорошенко, куратор проєкту:  «ХХ століття стигматизувало пенсіонерів як людей, що вже не беруть активної участі у формуванні економіки. З іншого боку, суспільство споживання фетишизувало молодість як уособлення ринкової конкурентоспроможності й індивідуальної затребуваності. Але цифрова епоха з її соціальними мережами дає голос кожному, ламаючи минулі ієрархії і виводячи людину зі знецінюючого статусу ринкового ресурсу. Ці зміни живлять глобальну хвилю емансипації різних дискримінованих груп. Вони стають більш видимими, разом із тим суспільство стає уважнішим до їхнього потенціалу. Це явище, яке отримало назву нової етики, артикулює, зокрема, питання ейджизму. Російська війна проти України є викликом нашій солідарності, умінню бачити й чути одне одного. В часи, коли війна загрожує життю кожного в Україні, їхній досвід, творчість, візія набувають особливої цінності. З пам’яті окремих людей складається історія міста і країни. Тому ми пропонуємо проєкт-діалог між художницями і художниками та ветеранками і ветеранами праці». Представники більш зрілого віку — ветерани і ветеранки праці — відкривали в собі мистецькі практики і право щось зробити по-новому, запропонувати свій погляд. Сучасне мистецтво — чи не найдієвіший спосіб, аби зрозуміти і прийняти нашу різноманітність».



  • Проєкти з благоустрою простору міста і збереження історії досягнень компанії.

Проєкт «Сталева набережна» від «АрселорМіттал Кривий Ріг»

З приводу 90-річчя «АрселорМіттал Кривий Ріг» встановив на набережній копії всесвітньо відомих споруд, у будівництві яких використовували вироблену на підприємстві сталь. Це хмарочос «Бурж Халіфа» в Дубаї, НСК «Олімпійський» у Києві, «Укриття» в Чорнобилі, «Полум’яні вежі» в Баку, вежі «АрселорМіттал» в Лондоні та Георгієвська дзвіниця в Кривому Розі. У проєкті є пізнавальна складова: за спеціальними мітками — QR-кодами — можна перейти за посиланням на матеріали, де розміщена більш докладна інформація про кожен об’єкт.



  • Комунікації з привітаннями, що мають вірусний ефект.

Особливе ставлення до українських традицій відобразила компанія «Дарниця» у Різдвяному проєкті. Усвідомлювати цінності нашого, ділитися теплом, підтримувати одне одного — ці прояви набули особливо важливої популярності в аудиторії.

Святковий ролік «Дарниця» до Різдва» став вірусним

«Зброя українського народу у війні за право будувати своє життя на власний розсуд — це цінності, які формують характер і світосприйняття нації. І дуже важливою складовою є, зокрема, турбота про сім’ю.

«Дарниця» сформувала девіз такої боротьби під час різдвяних свят, створивши відео «Бережімо те, що робить нас нами». Для цього в різдвяному ролику ми показали прості історії і справжні цінності українців: сімейне тепло, згуртованість, турботу й самобутність — невидимі, але такі важливі! Наша кампанія поширювалася соцмережами, захопила outdoor, а пісня лунала на багатьох радіостанціях.

Ділитись теплом, бо від цього тепліше. / Цінувати моменти, коли поряд найцінніші. / Світло бачити навіть у найтемніші часи, / Де надія завжди є. / Дбати про рідних і тих, хто став, як сім’я. / Це наше! / Бережімо те, що робить нас нами! / «Дарниця» — це наше!»

переглянути ⇒ «Бережімо те, що робить нас нами»


Фільм «Ніяка темрява не затьмарить світле свято Різдва!» від «АрселорМіттал Кривий Ріг»

«Відео до свята Різдва створено фахівцями департаменту корпоративних комунікацій «АрселорМіттал Кривий Ріг» без залучення підрядників, за участі працівників підприємства та їхніх родин».

переглянути ⇒ «Ніяка темрява не затьмарить світле свято Різдва!»


Корпоративне відео, присвячене Дню далекобійника від компанії «Негабарит-Сервіс»

«Цільова аудиторія: співробітники-водії; потенційні кандидати на місце водія. Мета відео: відобразити мету компанії на довготривале співробітництво з водіями шляхом демонстрації сили сімейних традицій. Компанія «Негабарит-Сервіс» є лідером в Україні по перевезенням негабаритних вантажів: 22 роки на дорогах. Відео показує силу сімейних традицій, адже в нас водії працюють цілими поколіннями, від батька до сина. Це шлях, який ми пройшли разом з нашими водіями — тими, хто кожного дня забезпечує нашу впевненість на дорозі, долаючи кілометри й утримуючи компанію на шляху до успіху. Кожен з наших водіїв знає, що його робота — це не лише керування транспортом, а й навчання відповідальності, передача навичок і знань. І кожен батько пишається тим, що його син готовий продовжити цей шлях. Разом вони створюють не просто історію компанії, а історію цілих родин, де дорога стала частиною життя».

переглянути ⇒ «Привітання з Днем далекобійника»



Прикладом освітнього проєкту до свят для дітей клієнтів і для всіх українців є «Казки під ялинку» від «Укртелекому».

«Казки під ялинку» від компанії «Укртелеком»

Це соціальний проєкт: 16 ексклюзивних казок сучасних українських авторів, озвучених працівниками контакт-центру компанії «Укртелеком». Казки можна слухати безкоштовно.



  • Корпоративні інстаграм-сторінки набувають популярності.

Цей канал комунікації використовується для створення емоційного зв’язку із зацікавленими сторонами, реклами актуальних продуктів компанії, побудови HR-бренду, залучення молодого покоління потенційних співробітників і клієнтів, інтерактивної взаємодії з аудиторією та інших цілей бізнесу. Розглянемо кілька прикладів.

Сторінка instagram.com/pumb.ua від ПУМБ

«Інстаграм ПУМБ є основним каналом комунікації банку з аудиторією 25–35 років. Збільшуємо знання про банк, його послуги й соціальну активність серед аудиторії потенційних клієнтів.

За допомогою цієї платформи ми знайомимо існуючих і потенційних клієнтів з широким функціоналом мобільного застосунку ПУМБ (флагманського продукту банку), формуємо ком’юніті навколо бренду. Комунікаційний акцент сторінки ПУМБ в інстаграмі полягає в колабораціях. Також важливу роль в інстаграмі відіграє постійне використання різних форматів контенту: відео з простими поясненнями про складне; меми і тренди. На платформі здійснюємо опитування про фінанси, розміщуємо живі фото з представниками банку. Щомісяця в інстаграмі охоплюємо 800 тисяч користувачів. У середньому розміщаємо 15 публікацій щомісяця».

instagram.com/pumb.ua


Розглянемо ще один приклад корпоративної сторінки в інстаграмі.

Сторінка NovaPay в інстаграмі

«Щоб просувати в інстаграмі перший небанківський фінансовий застосунок та диференціювати його від класичних банків, ми поєднуємо креативність із чітким позиціонуванням. Проте акценти робимо не на суто продуктовій частині, а на людяності й легкості, які отримує кожен користувач NovaPay. Концентруємось на живих потребах аудиторії. Завдяки цьому сторінка NovaPay в інстаграмі виглядає менш формальною і більш доступною порівняно з банками. Зберігаємо людяність у всіх публікаціях. У нашій контент-стратегії можна виокремити наступні підходи й інструменти: підкреслюємо цінність наших продуктів; публікуємо кейси й історії користувачів; розповідаємо про створення застосунку від команди. Спілкуємося легко й зухвало. Говоримо з читачами в інстаграмі тією самою мовою, що й наш додаток, — без офіціозу і складних банківських термінів. Використовуємо фанові формати: меми, відео тощо. Тут вдало зайшла наша «магічна куля» — ми щотижня збираємо сторіси наших підписників з нею. Жартуємо і не боїмося жартів над собою. Навчаємо через розвагу — демонструємо каруселі, у яких просто показуємо, як наші нові функції спрощують життя пересічного українця. Використовуємо інтерактивні формати й UGC. Використовуємо вірусний контент. Використовуємо актуальні меми і тренди, наприклад створюємо відео про складнощі з банками і простоту з нашим сервісом. Додаємо популярні хештеги і створюємо власні. Залучаємо до обговорення: спонукаємо до взаємодії через Stories з опитуваннями і тестами. Турбуємось: наша SERM-команда дійсно вирішує проблеми, з якими звертаються користувачі. Ком’юніті-менеджери ставляться до звернень як до особистих питань і часто ставлять на вуха бек-офіс, якщо це пришвидшує допомогу клієнту».

Instagram від NovaPay


Корпоративна сторінка компанії Arzinger в інстаграмі є прикладом проєкту, який вирішує ці завдання. Команда проєкту так визначила цілі каналу:

«Повернути Arzinger репутацію одного з найкращих роботодавців на юридичному ринку України. Створити умови для залучення необхідної кількості кваліфікованих молодих працівників. Відновити інтерес молоді до початку кар’єри в Arzinger. Залучити необхідну кількість студентів на стажування з перспективою продовжувати довгострокову співпрацю і будувати кар’єру в компанії».

Arzinger використовує новий підхід до комунікації іміджу професії юриста:

«Наші результати були досягнуті завдяки створенню трендових відео (Reels) та органічному зростанню. У наших відео ми залучаємо співробітників та їхніх улюбленців. Ми також активно використовуємо вірусний контент — трендові звук і зображення. Ми розміщуємо інформативний і корисний контент».

Проєкт «Інстаграм Arzinger»



  • ШІ став надійним помічником у створенні контенту в корпоративних комунікаціях.

Компанії поступово відмовляються від стокових фото і генерують візуальний контент за допомогою штучного інтелекту. ШІ підключається і до написання текстів. Розглянемо приклад створення корпоративного дайджесту з активним використанням новітніх технологій.

Корпоративний дайджест Lantmännen Times

«Lantmännen Times — це журнал, який об’єднує всіх нас. Що ми змінили? Залучили співробітників до створення рубрик: саме наші люди будуть обирати, про кого та про що їм читати. Наш дайджест — це історія про людей, і нам важливо показати, що кожен з нас робить вагомий внесок в розвиток компанії. У реалізації проєкту ми активно користуємось різними програмами на основі штучного інтелекту, які допомагають писати тексти, генерувати зображення. Ми вирішили відмовитись від фотостоків, а за основу взяти саме наших людей, і за допомогою ШІ робимо наші зображення ще цікавішими. Ми створили команду відділу маркетингу і нових продуктів у вигляді фігурок «Лего». Користь дайджесту для нашої компанії полягає в наступному: він згуртовує команду, допомагає ближче познайомитись одне з одним (ми додаємо цікаві історії про співробітників, їхні перемоги і здобутки), дозволяє відстежувати стан всіх проєктів компанії, висвітлює роботу, яка часто залишається невидимою. Кожному приємно розповісти і прочитати про власні здобутки й досягнення».  



  • Приділяти більше уваги візуальному корпоративному стилю.

Новим етапом в управлінні контентом компаній стає необхідність створити впізнаваний візуальний стиль під тематичну рубрикацію для публікацій в інстаграмі та фейсбуці. Розглянемо приклад того, як вирішує це завдання компанія «Кернел».

Фірмовий корпоративний стиль для соціальних мереж Kernel

«Новий стиль Kernel мав вирішувати такі завдання: цілісність (усі елементи фірмового стилю повинні гармонійно поєднуватись один з одним); стилізація облікового запису (це вимагає упорядкованості), індивідуальність; дизайн (він має конструювати упізнаваний образ бренду). Рішення: стиль Spotligh. Це новий корпоративний стиль у соцмережах. Основним його елементом стало коло — Spotlight. Для соцмереж Kernel ми розробили дизайн-гайд — детальну інструкцію для візуального оформлення соцмереж, яка містить технічні рекомендації щодо використання фото і відеоматеріалів, кольорів і шрифтів для створення анімації та графіки. Це дозволяє гармонійно поєднувати всі елементи корпоративного стилю між собою, створюючи цілісний візуальний образ Kernel і підкреслюючи його індивідуальність та цінності».



  • Корпоративні герої додають емоцій і оживляють комунікації зі співробітниками та клієнтами.

Корпоративний герой Арцик може слугувати прикладом такого емоційного героя:

«Бренд Arzinger вже колись мав корпоративного героя. Він подорожував з нашими партнерами і передавав привіти з різних куточків світу. Це був такий веселун у формі попереднього логотипа. Але, як і самі люди, компанії та їхні бренд-герої змінюються, ростуть, розвиваються. Тому ми відчули, що цей персонаж більше не відображає те, якими є сучасний імідж, характер і бренд Arzinger. Cаме так прийшла ідея народження нового героя. Ми оживили Арцика: з віртуального персонажа він перетворився на м’який хендмейд-виріб. Тепер Арцик подорожує у нашій внутрішній комунікації і подіях, а також у нашій зовнішній комунікації».


Пес Атос — помічник і талісман Ukrtelecom

«Пес Атос в корпоративних комунікаціях компанії Ukrtelecom підвищує лояльність аудиторії; виконує функції терапевтичної собаки; впливає на впізнаваність бренду; активізує зростання позитивних відгуків».

facebook.com/Ukrtelecom


Календар-2024 від PrintStore Group

Кумедних персонажів, які викликають позитивні емоції, кожного року в своїх візуальних комунікаціях створює PrintStore Group. Календар на 2024 рік творчо відображує дракона. Малюнок, що супроводжує кожен місяць календаря, слугує ілюстрацією до поста кожного першого дня місяця року в акаунтах компанії в інстаграмі та у фейсбуці. Добрі персонажі укріплюють емоційний зв’язок з аудиторією, підвищують охоплення постів.

Календар-2024 від PrintStore Group



  • Корпоративні комунікації у тіктоці залучають молоде покоління споживачів і співробітників.

Тікток має особливості контенту і свою цільову аудиторію. Це кумедні відео з вірусним ефектом, меми, трендові звуки, що створюють і залучають до взаємодії молоде покоління користувачів з кліповим сприйняттям інформації, які прагнуть від кожного відео отримати дофаміновий коктейль вражень — фану й гумору. Тому для компаній важливо створювати такий тип контенту, щоб відповідати візуальним і тематичним запитам нового покоління — потенційним співробітникам і споживачам.

Розглянемо кілька прикладів реалізації таких проєктів.

Кар’єрна сторінка ПУМБ у тіктоці: @pumb.career

«Наша концепція — це унікальний мікс вакансій і геймінгу. Ми перетворюємо пошук роботи на гру, де кожен може обрати свого персонажа і пройти пригодницький шлях у нашому офісі. Кожне відео — це рівень, де глядач може уявити себе частиною команди ПУМБ. Наші співробітники стали тікток-акторами. Вони показують справжній дух ПУМБ! Наші відео яскраві, динамічні й наповнені сучасними трендами тіктоку. Ми закликаємо глядачів до взаємодії — подавати своє резюме на сайті і долучатися до команди ПУМБ. Талановита молодь, яка вже є частиною нашої команди, із задоволенням залучається до зйомки і здобуває нові навички в команді проєкту «Тікток-ком’юніті». За перший місяць існування сторінки охоплення: +151 тис переглядів публікацій. Взаємодія: понад 700 коментарів і репостів. Заявки: 58 нових відгуків на вакансії через тікток».

Кар’єрна сторінка ПУМБ у тіктоці @pumb.career


Сторінка в тіктоці @Lantmännen_ua від Lantmännen Cerealia UA

«Нашим завданням було підвищити впізнаваність бренду, продемонструвавши цінності компанії, умови роботи і переваги. Збільшити рівень довіри, використовуючи креативний підхід. Основний фокус на тренди, кумедні відео, меми, розіграші і сценки виробництва «за кадром», які дають змогу споживачам підгледіти, як створюється улюблена продукція. Також ми робимо акцент на корпоративне життя компанії (дізнатися, яка атмосфера панує в офісі і на виробництві). Тренди; меми; корпоративне життя офісу; розіграші. Постійно відслідковуємо трендові звуки, ефекти, сюжети тощо, які потрібно обовʼязково застосувати для просування в тіктоці. Дані зростання акаунту порівняно з останніми трьома місяцями з тікток-аналітики. Охоплена аудиторія: понад 85 %; Уподобайки: понад 58 %; Поширення: понад 96 %».

Сторінка @Lantmännen_ua в тіктоці


Сторінка в тіктоці @negabarit від компанії «Негабарит-Сервіс»

«Мета: підвищення впізнаваності компанії; залучення нових водіїв. Демонструємо: процеси транспортування величезних вантажів; життя команди; автопарк компанії. А також у жартівливій формі розповідаємо секрети компанії».

Сторінка в тіктоці @negabarit



  • Створення широкого ком’юніті у фейсбуці.

Комунікації компаній у фейсбуці порівняно з інстаграмом мають більш класичні тематичні вектори, бо спрямовані на більш дорослу цільову аудиторію і зазвичай відображують новини компанії, соціальні проєкти, анонси вакансій. Але те, що аудиторія фейсбуку є більш зрілою, має перевагу для фармкомпаній. Це відкриває можливість для створення ком’юніті у звичному для споживачів середовищі спілкування. Прикладом такого корпоративного фейсбуку є сторінка компанії «Дарниця». Для компанії це можливість укріпити репутацію в ролі лідера думок і галузевого стейкхолдера; взяти на себе роль експерта, якому довіряє велика кількість споживачів; системно спілкуватись зі споживачами, висвітлюючи факти доказової медицини; залучати до інтерактивної взаємодії. Сторінка компанії «Дарниця» у фейсбуці за контентом виконує роль галузевого медіа, розповідаючи про доказову медицину, методи лікування, здоровий спосіб життя тощо. Це інтерактивний корпоративний майданчик, який навчає, розважає, рекламує продукцію «Дарниця».

Офіційна сторінка «Дарниці» у фейсбуці

«Офіційна сторінка «Дарниці» у фейсбуці — це платформа, де користувачі отримують перевірені і доказові поради про здоровʼя. Ми формуємо ком’юніті людей, для яких здоров’я — це не займатися самолікуванням, а щоденно ретельно піклуватись про себе та своїх близьких. На нашій сторінці українці щодня спілкуються з брендом. Це дозволяє нам бути буквально в одному кліку від нашого споживача. Це залучення; побудова довіри й лояльності через регулярну комунікацію і взаємодію з аудиторією; формування потреби у здоровому способі життя і перевіреній інформації про здоровʼя; створення бренду роботодавця; формування знання про те, що «Дарниця» — це якісний, надійний та інноваційний виробник ліків. У наших публікаціях ми ділимось порадами, як підтримувати здоровий спосіб життя; розвінчуємо поширені міфи про здоровʼя; розповідаємо про наші препарати й інновації; ділимося вакансіями і перевагами роботи в нашій компанії; розповідаємо про новини фармринку; допомагаємо людям відволіктись від рутини завдяки фану й інтерактиву. Наша сторінка — лідер за кількістю підписників серед фармкомпаній. Загальна кількість підписників на нашій сторінці на кінець липня 2024 року — 131 511 користувачів».

facebook.com/darnytsia.company


Корпоративні комунікації у фейсбуці вирішують базові інформаційні потреби компаній, це майданчик, завдання якого — поширювати корпоративні новини, висвітлювати актуальні освітні проєкти і соціальні ініціативи, формувати й підсилювати бренд-роботодавець, залучати нових співробітників, проводити інтерактиви з аудиторією.

Сторінка facebook.com/pumbua ще один приклад

«Сторінка ПУМБ у фейсбуці є частиною загальної екосистеми комунікації банку в соціальних мережах. Ми збільшуємо якість знання про банк, його послуги і ключові іміджеві атрибути серед потенційних клієнтів та партнерів. У фейсбуці наша комунікаціє є більш корпоративною. Узагальнено контент у фейсбуці розподілений на такі теми: участь банку в державних ініціативах, новини; вигідні пропозиції і зручні рішення; соціальні проєкти і допомога країні; підтримка соціально важливих тем. У фейсбуці щомісяця ми охоплюємо 1,1 мільйона користувачів».

facebook.com/pumbua


Сторінка «Укрлендфармінг» у фейсбуці

«Ми впливаємо на життя мільйонів людей. «Укрлендфармінг» об’єднує тисячі співробітників, вкладає ресурси й розвиває ідеї, щоб забезпечити продуктами харчування українців і мешканців інших країн. Ми застосовуємо перевірені технології і постійно вдосконалюємо знання, щоб бережливо турбуватись про природні ресурси, використовуючи їх на користь бізнесу і громаді. А всі важливі моменти життя нашої компанії висвітлюємо на сторінці у фейсбуці. Наші цілі: висвітлення новин компанії; взаємодія з нашими клієнтами і знайомство з новою аудиторією; розвиток і підтримка корпоративної культури; залучення нових кадрів і спеціалістів у компанію».

facebook.com/ulfplc


Сторінка facebook.com/Ukrtelecom

«Що можна знайти на сторінці рубрики «Запитуєте? Відповідаємо!» ми відповідаємо на питання аудиторії; даємо поради щодо безпечного перебування в інтернеті та захисту від поширених методів шахрайства; повідомляємо цікаві факти зі світу інтернету, інновацій, штучного інтелекту та нових відкриттів; підтримуємо патріотичний дух і Україну через цікаві інформативні пости про свята і пости про нашу соціальну відповідальність; демонструємо роботи ремонтно-відновлювальних бригад. Загальна кількість підписників — біля 95 000. Охоплення за рік — біля 1 200 000. Взаємодія з контентом — біля 40 000».

facebook.com/Ukrtelecom


Сторінка facebook.com/ukrsibbank

«Це один із основних каналів комунікації про події у банку, ініціативи банку і групи, які позитивно впливають на клієнтів, співробітників, партнерів, суспільство і довкілля; контент і візуальні частини, які розроблені в єдиному стилі й асоціюються з банком і акціонером. На іміджах присутня корпоративна зелена рамка і лого BNP Paribas; комунікація йде від першої особи. Банк виступає порадником. Ми відкриті до аудиторії і радо ділимося подіями і новинами, залучаємо аудиторію до взаємодії. Основні ідеї проєкту: корисні переваги для клієнтів, які вони можуть отримати у банку, використовуючи щоденні сервіси, беручи участь у акціях тощо; рубрики про сталий розвиток (сторітелінг зі створенням героя, сюжету, ідеї); рубрика про зменшення викидів вуглецю (рекомендації), «#АзбукаБезпеки» (рекомендації, як уникнути шахраїв тощо); новини про підтримку суспільства й економіки України під час війни; пости про благодійні ініціативи, про відновлення роботи або відкриття нових відділень; партнерські програми; акції та розіграші; запрошення на семінари;повідомлення про рейтинги й нагороди банку; пости про заходи для дітей; привітання зі святами. Бренд роботодавця: пости про амбасадорів бренду — співробітників банку; фотографії з подій, до яких долучився банк. Маємо понад 230 тисяч підписників, за останній рік приріст становив 40 %. Увійшли до трійки лідерів серед банків».

facebook.com/ukrsibbank


Сторінка facebook.com/CorumDRMZ

«Фейсбук-сторінка «Корум Дружківський машинобудівний завод» стала символом стійкості і надії для співробітників, ветеранів заводу і громади Дружківки. Змінився фокус комунікацій: «Завод — це не просто стіни, а команда людей і процеси всередині». Якщо до війни сторінка більше орієнтувалася на технічні досягнення і нові контракти, то зараз ключовим акцентом стали люди, їхня історія, командна робота і єдність. Це допомогло створити тісніший зв’язок з громадами і працівниками. Відбулися зміни в контенті: зросла емоційність комунікацій. Публікації стали більш теплими й щирими. В них частіше зустрічаються слова вдячності працівникам. Такі публікації об’єднують родину, колег і громаду навколо досягнень заводу, підкреслюючи не тільки його людяність і турботу про своїх працівників, а й важливу роль у забезпеченні стабільності та розвитку економіки. Фокус спрямований на людей і команди: значна частина публікацій зосереджена на історіях працівників заводу, їхніх особистих досягненнях і досягненнях команд. Це допомагає показати людське обличчя підприємства, підкреслюючи вклад кожного працівника у стабільність підприємства. Активно зросли показники взаємодії і кількість коментарів, а це підтверджує, що контент сторінки резонує з потребами людей. СТОРІНКА, ЩО ОБ’ЄДНУЄ ЛЮДЕЙ НАВКОЛО НАДІЇ. У найскладніші часи війни наша сторінка стала джерелом підтримки, тепла і єдності для громади, працівників і їхніх родин. Вона показує, що завод — це не лише виробничі потужності, а й місце, де народжуються справжні людські історії. Завод — це не стіни, а люди, які своєю важкою і натхненною працею допомагають країні, вірять у світле майбутнє заводу й України».

facebook.com/CorumDRMZ



  • Електронні лонг-ріди — традиційні медіа, які працюють.

Вважається, що сучасний споживач має кліпове сприйняття інформації і може тримати увагу як рибка Дорі — не більше шести секунд. Але для тих співробітників, які бажають знати про компанію більше і звикли до традиційних обсягів контенту, важливо давати розгорнуті корпоративні матеріали.

Лонгрид «ОККО Інформ» є прикладом такого медіа.

Він виходить двічі на місяць в електронному вигляді. Це важливий інструмент у побудові корпоративної культури, достовірне джерело інформації, показник стабільності компанії.


Онлайн-видання «Металург» від «АрселорМіттал Кривий Ріг»

«Усі новини — швидко, зручно, цікаво! Війна, незважаючи на жахливий факт свого початку, стала каталізатором для запуску повноцінного електронного медіа, робота над створенням якого йшла вже кілька довоєнних місяців. Сьогодні ми спілкуємося, інформуючи не лише працівників підприємства, а й мешканців міста, регіону, країни. Вже з 3 березня 2022 року ми запустили сайт metalurg.online. Рубрики онлайн-медіа: офіційна інформація (релізи, звернення топ-менеджменту); новини (життя заводу, ситуація в цехах, благодійність, допомога місту і країні); #прометал (пізнавальні лонгриди); наша сталь у світі; разом з Україною (підтримка криворізьких металургів і всіх українців у світі)».


Електронний журнал «Моя Фора»

«Онлайн-журнал створений для суперфорівців, щоб інформувати їх про найбільші проєкти і досягнення півріччя, знайомити з колегами, вести діалог з директорами, залучати до життя «Фори», надавати можливість усім розкрити свій творчий потенціал і стати співавторами відання. Ми висвітлюємо новини, актуальні навчальні і мотивуючі програми, оновлені компетенції, види дозвілля співробітників. А також розміщуємо інтерв’ю із СЕО, директорами операційного та HR-офісу. Рік заснування — 2016-й, частота випуску — два рази на рік, охоплення — 10 000 суперфорівців».



  • Друковані видання компаній стають ексклюзивною конкурентною перевагою.

Свій журнал стає ексклюзивним доповненням до основного сервісу компанії. Ним пишаються, він є додатковим візуальним показником стійкості бізнесу, стабільним майданчиком для комунікацій з аудиторією, каналом, який доносить цінності і рекламні меседжі, поширює сторітелінг співробітників, елементи корпоративної культури й артефакти бренду, що відображає історію компанії і зберігається в корпоративному музеї. Розглянемо приклади журналів для внутрішньої аудиторії (співробітників), а також видання для клієнтів.

Корпоративний журнал ACINO&YOU.

«Воєнний випуск журналу ACINO&YOU відкрив 2024 рік для нашої команди. Він присвячений нашим співробітникам, які, незважаючи на виклики війни, продовжують працювати, служити в лавах ЗСУ та реалізовувати важливі проєкти на благо пацієнтів в Україні і за її межами. Наклад — 1 000 примірників. Розповсюдження — Україна (друкована версія), 11 країн регіону UBA — (електронна версія) Кількість сторінок — 32».


Журнал «Пивовар» від Carlsberg Ukraine

 «Наша цільова аудиторія — усі співробітники Carlsberg Ukraine незалежно від департаменту чи рівня посади. Наші цінності: прозорість; відкрите й чесне висвітлення подій і процесів; єдність; сприяння створенню єдиної корпоративної культури; інновації; підтримка й висвітлення інноваційних підходів і рішень; визнання досягнень кожного співробітника і повага до нього».


Журнал «Будь здорова!» від «Сінево Україна».

«Найбільше корпоративне медичне видання, що розповсюджується безкоштовно у відділеннях «Сінево». Понад 3,9 мільйона — загальний наклад усіх випусків журналу; більше 12 років поруч з клієнтами і працівниками; 1 000+ матеріалів, статей і новин; 50+ сезонів, або 18 000+ сторінок. Це більше ніж корпоративне медіа — це портативний довідник, з яким світ медицини і здоров’я стає зрозумілішим. Це про науковий підхід до побутових питань здоров’я. Це можливість передати читачеві досвід і знання медекспертів «Сінево» зрозумілою мовою».


Науково-популярне видання Universe Space Tech про космос і технології, що існує за підтримки ГО Асоціація «Ноосфера».

«Видання № 1 серед науково-популярних видань про космос. Журнал формує ком’юніті навколо теми космосу і новітніх технологій. Аудиторія журналу — дві тисячі читачів — збільшилась за рік в чотири рази».


Друковане корпоративне видання «НЕПРОГАВ» від Kormotech

«Регулярне щоквартальне видання, спрямоване на зміцнення внутрішньої комунікації і підтримку корпоративної культури. Кожен випуск має основну тему: святкування річниці компанії; розповідь про нові цінності; участь у наймасштабніших подіях у petfood-галузі тощо. «НЕПРОГАВ» було створене з метою об’єднати співробітників Kormotech, які працюють на різних локаціях по всій Україні — від офісів до виробничих і торгових точок у регіонах. Основна мета видання — створити єдиний інформаційний простір для всіх співробітників, де б вони не працювали. Видання допомагає підтримувати відчуття єдності й належності до великої команди Kormotech. Регулярні рубрики: «Новини компанії»; «Соціальні ініціативи», «Ініціативи працівників і події»; «Досягнення»; «Навчання і розвиток».



  • Корпоративна фотокнига зберігає моменти з історії компанії.

Ще одним цікавим форматом друкованого видання є корпоративна фотокнига. Це паперова фотофіксація діяльності компанії, що підкреслює і зберігає важливі моменти. Фотокнига має естетичну цінність і репрезентує емоційний досвід команди. Розглянемо приклад.

«Фотозвіт роботи за 2023 рік» — корпоративна книга Negabarit-Service

«Компанія перевозить негабаритні вантажі на відкритих платформах — їх завжди видно. Тому це завжди цікаві й унікальні вантажі. У фотокнизі ми розмістили фото наших водіїв, а також описали їхні досягнення за рейтингами. Усі фото були зроблені водіями з різних куточків світу. Найкращі спогади: зустрічі з працівниками, які служать у ЗСУ; участь у міжнародних виставках; корпоративні свята й події. Книгу можна передавати з покоління в покоління. Це паперова фотофіксація діяльності компанії за 2023 рік, яка підкреслює і зберігає важливі моменти».



  • Відеоконтент набуває популярності.

Дайджест новин компанії у відеоформаті на ютьюб-каналі.

Відеоконтент дозволяє передати більше емоцій і краще сприймається молодим поколінням співробітників. Тому відео є ефективним сучасним інструментом, який дає можливість створити єдиний канал корпоративних новин, допомагає підтримувати й розвивати корпоративну культуру і залучає до створення контенту широке коло співробітників. Це ефективна технологія для формування амбасадорів бренду тощо.

UKRSIBBANK News — відеодайджест від UKRSIBBANK

«UKRSIBBANK News — це закрита трансляція випуску корпоративних новин для співробітників банку на його ютьюб-каналі «Банкір». UKRSIBBANK — це 5 000 колег з різноманітною освітою, досвідом і зоною відповідальності, команда з несхожими професіями. У випусках ми показуємо наше різноманіття. Кожен співробітник з будь-якого міста може стати репортером і надсилати редакційній команді сюжети про досягнення і цікаві події свого підрозділу чи відділення, а також може бути ведучим. Ключова мета проєкту — це створити єдиний інформаційний простір для співробітників, інформувати їх, залучати до корпоративних подій, показувати життя співробітників. Адже всі досягнення можливі тільки завдяки людям, які у нашій команді. У кожному спецвипуску ми пропонуємо долучитися до флешмоба. Після випуску новин ми диверсифікуємо контент і використовуємо відео для інтрасайту. У середньому майже 50 % співробітників переглядають кожний випуск новин».

UKRSIBBANK News на ютьюб-каналі


Відеороліки як звіти про корпоративну благодійність — це вдале рішення, бо такий формат подання контенту має емоційне забарвлення. Сухі факти й цифри не приваблюють аудиторію.

Відео «Благодійність UKRSIBBANK BNP Paribas Group» є прикладом втілення цієї тенденції.

«Створити ролик надихнуло бажання розповісти суспільству про роботу благодійного комітету банку UKRSIBBANK charity, про успішність і впливовість благодійних проєктів, про результати й відгуки від організацій, яким банк допоміг. Героїнею ролику стала маленька дівчинка, яка так само, як і благодійники банку, має мрії і прагне їх втілювати. Щось велике й грандіозне завжди починається з маленьких справ. Діти — це наше майбутнє, а благодійність — це відповідальність банку перед суспільством, громадою, довкіллям, адже «Майбутнє створюємо разом». Пост про ролик зібрав органічні показники. В ютьюбі: 176 переглядів, 166 унікальних глядачів, 2,6 тис показів. У фейсбуці: 1 841 перегляд, 118 реакцій, 13 репостів».

Відеоролик «Благодійність UKRSIBBANK BNP Paribas Group»



  • Комунікації компаній у мережі Linkedin.

Компанії використовують можливості соціальної мережі Linkedin, щоб побудувати репутацію на міжнародному рівні. Ця соцмережа дозволяє комунікувати з колегами з інших країн. Які завдання виконує така сторінка, розглянемо на прикладі кейса компанії «Укртелеком».

«Укртелеком» в мережі Linkedin

«Що можна знайти на сторінці компанії «Укртелеком» в Linkedin? Поради з кібербезпеки від наших IT, що допоможуть вберегти бізнес від кіберзагроз. Результати щодо модернізації мереж та поліпшення якості послуг зв’язку, його енергонезалежність тощо. Новини й інновації в галузі телекомунікацій. Досвід зарубіжних колег. Пресрелізи стосовно проведених заходів, виступів на міжнародних і національних галузевих конференціях, інтерв’ю з експертами тощо. Життя команди «Укртелеком» (team building, досягнення, участь співробітників у соціально важливих заходах і подіях). Загальна кількість підписників — 7 723. Показів за рік — 116 125».



  • Корпоративні звіти: долаємо нові виклики.

Корпоративні звіти є традиційним проєктом, який узагальнює і візуально відображує стратегії, цілі й результати роботи у форматі інфографіки. Це важливий корпоративний проєкт, який укріплює репутацію бізнесу, тому звіти продовжують входити в базовий арсенал корпоративних медіа. Розглянемо кілька прикладів, щоб дізнатись, які нові виклики долають компанії, які особливості й нові ідеї реалізують колеги в цьому класичному форматі корпоративних комунікацій.

Консолідований звіт про управління — 2023 від UKRSIBBANK

«У 2023 році завдяки підтримці акціонерів BNP Paribas Group та ЄБРР, а також повній відданості і неймовірній стійкості до зовнішніх викликів п’ятитисячної команди співробітників, UKRSIBBANK продемонстрував надійність, здатність до адаптації і відмінні фінансові показники. Найвищим пріоритетом банку залишалося безперебійне обслуговування двох мільйонів клієнтів, а також забезпечення безпеки й підтримки наших співробітників і членів їхніх сімей. Банк продовжує обслуговувати клієнтів у понад 200 відділеннях в різних містах України, бути частиною мережі НБУ Power Banking, інвестувати в ІТ-рішення, створювати цифрові дистанційні сервіси і посилювати кібербезпеку. Звіт містить показники макроекономічного розвитку України і дає інформацію про організацію банку, про акціонерів і стратегію. Показано бізнес-модель, партнерів, а також фінансові показники».


«Звіт зі сталого розвитку групи компаній NOVA — 2023»

«Восьмий рік поспіль ми звітуємо про нашу роботу і досягнення у звіті зі сталого розвитку, де відображаємо нефінансові показники — соціальні, екологічні й управлінські. Звіт інформує всі зацікавлені сторони — акціонерів, співробітників, партнерів і суспільство — про те, як компанія реалізує закладені у своїй місії і стратегії цілі економічної стійкості, соціальної відповідальності й екологічної стабільності за 2023 рік. Звіт зі сталого розвитку — 2023 є особливим. Ідея його створення полягала в тому, щоб не просто подати добірку показників, як це традиційно роблять компанії, а у другий рік повномасштабної війни створити справжню книгу про Україну й українців, про роль «Нової пошти», яка стала справжньою опорою для мільйонів людей в Україні і за кордоном. Адже «Нова пошта» — корпоративний громадянин своєї країни».


Звіт TOGETHER TOWARDS ZERO AND BEYOND від Carlsberg Ukraine

«PJSC Carlsberg Ukraine як частина Carlsberg Group керується принципами Глобального договору ООН і працює над ESG-напрямом (довкілля, соціальна сфера, корпоративне управління). З 2010 року компанія звітує про результати своєї стратегії — Together towards and beyond. Ця програма містить шість напрямків — нулів, яких PJSC Carlsberg Ukraine прагне досягти задля стабільного, сталого і стійкого розвитку. Цілі й зобов’язання у цих сферах дозволяють компанії вирішувати глобальні соціальні й екологічні виклики, одночасно підтримуючи ліцензію на діяльність і здатність варити краще пиво зараз і в майбутньому. У межах кожної галузі ми визначили загальні амбіції. Щоб досягти наших амбіцій, ми поставили перед собою конкретні цілі, які мають бути завершені у 2030 та/або 2040 році. Щоб досягти наших цілей, ми провадимо низку заходів, спрямованих на досягнення наших цілей, з поетапною реалізацією, постійним відстеженням і щорічною звітністю. Крім того, ми підтримуємо ініціативи, які допомагають відповідально вибирати постачальників, сприяють різноманітності, рівності й інклюзії, захищають права людини, забезпечують «Життя за нашим компасом» і взаємодію з громадами».


«Корпоративна соціальна відповідальність». Звіт проєктів від Arzinger

«Цей звіт висвітлює благодійну і соціальну діяльність юридичної компанії Arzinger. Як компанія-учасниця Глобального договору ООН в Україні, Arzinger втілює проєкти і благодійні ініціативи, що відповідають цілям сталого розвитку і сприяють досягненню кращого майбутнього галузі прав людини, трудових відносин, захисту довкілля і боротьби з корупцією. Arzinger: статистика і ключові напрямки. У 2023-му — проінвестували 2 175 630 гривень у благодійні проєкти. У 2024-му закріплюємо публічний комітмент: Arzinger спрямовує на благодійність 2 % від свого доходу (revenue) ~ 3 570 000 гривень за рік. Ключові напрямки КСВ-стратегії у 2023—2024-му: підтримка ЗСУ і ветеранів; турбота про екологію; освітні ініціативи; gender diversity, equality & іnclusion; піклування про дітей; проєкти співробітників».



  • Гейміфікація.

Корпоративна гра дозволяє створити особливе поле довіри, емоційної спільності, відчути об’єднуючі сенси в команді, органічно засвоїти освітню інформацію.

Розглянемо вдалий приклад — проєкт «Корпоративна настільна гра» компанії NOVA

NovaNews. Спецвипуск газети «NOVAсвітня подорож»

«Настільна гра «NOVAсвітня подорож». Для кого? Кому це цікаво? Дорослим новопоштівцям — адже це про нас. Цілим родинам тих, хто любить грати і любить «Нову пошту». Нашим дітям. Тож про що ця гра? Про наш розвиток у світі: ми є вже у 15 країнах і не зупиняємось на цьому, адже міжнародний розвиток — це складова нашої стратегії. Про легкість — адже «Легкість доставки для життя і бізнесу» — це наша місія. Про наші цінності: FAST — EASY — SAFE — HUMAN — TECH — CROWTH. Про Україну, де живуть прекрасні люди і народилася «Нова пошта». Про прекрасний світ — з культурою, мистецтвом і традиціями різних країн, з подарунками друзям з будь-якої точки світу, з теплом і любов’ю в серці. Як ми це все реалізували? Створили спеціальний випуск газети, збільшивши її формат до А1, який складається вчетверо. На зовнішній стороні розташували опис і правила гри, а також цікавинки про країни нашої присутності. Придумали дуже непрості завдання, які треба виконати на шляху від старту до фінішу. Поділили ці завдання за типами і промаркували їх назвами наших цінностей — саме так цінності легше запам’ятати. Перевірили кожне завдання, щоб відповідь можна було легко відшукати в інтернеті і дізнатися про щось цікаве».


Розглянемо приклад корпоративної настільної гри, яка була розроблена для презентації нових цінностей компанії «Кормотех».

Values Game — корпоративна настільна гра від «Кормотех»

«Гра — це реальний, дієвий, ефективний інструмент для того, щоб каскадувати цінності Kormotech Global на всю команду, зробивши кожного співтворцем цінностей. Гру можна використовувати для тимбілдингів, а також щоб познайомити новачка з командою і налагодити взаємодію. Let’s fun! Важливо, щоб кожен кормотехівець відчув себе співтворцем цінностей компанії, у якій він працює. Гра робить звичний вираз «носії цінностей» буквальним і тілесним, адже тепер цінності у ваших руках. Важливо, що гра є інфоприводом, який має органічні варіанти комунікації цінностей і комбінацій, як і сама гра. Важливо: гра (позитивні емоції, радість) виступає психотерапевтом та антидепресантом на фоні війни і щоденних стресових і депресуючих подій. Гра переключає, розвантажує мозок, при цьому виконує завдання донести нові цінності». Важливо, щоб це було фаново, живо, у жартівливий спосіб (потрібно думати), дійсно цікаво, щоб пішов вірусний ефект, глобальний ефект по Kormotech Global і можливо (бажано!) далі».



  • Навчання через гейміфікацію

Освітні корпоративні проєкти компанії проводять у форматі марафонів, які мають дух змагання. Засвоїти великий обсяг інформації набагато легше, якщо розбити інформацію на теми і створити спільний мотиваційний освітній простір.

Тематичні тижні в «METRO Україна» є прикладом такого тренду.

«У 2024 році ми запустили навчальний марафон для співробітників «METRO Україна». Для марафону ми підібрали сім тем, які розкривали всі тонкощі й особливості комплаєнс-контролю. Наприкінці марафону учасники мали можливість перевірити свої знання, пройшовши загальний квіз, що охоплював усі вивчені питання. Найактивніших учасників нагородили внутрішньокорпоративними M-балами. Марафон-2024 став прикладом того, як спільна робота і прагнення до знань можуть зробити команду сильнішою, готуючи кожного до нових викликів і перемог. У березні 2024 року «METRO Україна» організувала для співробітників курс ділового етикету під керівництвом Анни Чаплигіної, експертки з етикету і моделювання поведінки, постійної тренерки EBA. Курс складався з чотирьох лекцій: «Цифровий етикет: як не дратувати людей в онлайні», «Відеозустрічі: самопрезентація і етикет як перевага», «Самопрезентація», «Етикет і нетворкінг» (відбулась офлайн). Після закінчення курсу співробітники мали нагоду зробити професійні корпоративні фотографії, підсумовуючи свої знання із самопрезентації».


Тематичні корпоративні проєкти для працівників.

У такі проєкти також закладено механіки гри, конкурсу, інтерактиву. Наприклад, з нагоди Дня кохання «METRO Україна» поділилася зі співробітниками списками товарів, які можуть стати чудовим доповненням до їхніх святкових кошиків. Кожен із цих списків створював атмосферу романтики й затишку для вечора наодинці; для побачення в парі; для обіду з сім’єю; для святкування з пухнастим улюбленцем. Щоб додати більше приємних моментів, компанія оголосила конкурс з розіграшем смачних призів.



  • Корпоративні маркети. Залучаємо співробітників до активної взаємодії з компанією.

Мотивувати співробітників на те, щоб вони брали участь у корпоративних проєктах, можна за допомогою механіки корпоративних магазинів. Працівники мають можливість накопичувати бали, за які потім придбати брендовану продукцію. Розглянемо приклад.

NovaPay Market — корпоративний проєкт від компанії NovaPay

«NovaPay Market — це корпоративний магазин, розроблений для того, щоб підтримати мотивацію співробітників і зміцнити корпоративну культуру через ексклюзивні товари. Від стильних футболок до практичних гаджетів — кожен знайде щось для себе. Ключові особливості: ексклюзивність (доступ до магазину мають лише співробітники компанії, і це підкреслює їхню приналежність до команди); зручність (інтуїтивно зрозумілий інтерфейс магазину і можливість здійснювати покупки 24/7 з будь-якого пристрою); персоналізація (асортимент товарів формується з урахуванням побажань співробітників, і це дозволяє кожному знайти щось для себе); гнучкість (вартість товарів варіює у межах 250—750 балів; середня ціна — 500 балів; кожен може обрати те, що йому до вподоби, відповідно до накопичених балів). Механіка: накопичення балів (співробітники отримують бали за участь у різних корпоративних заходах, проєктах та ініціативах). Оформлення замовлення: працівник обирає товар в магазині й оформлює замовлення в два кліки, розраховуючись отриманими балами. Відправка замовлення: HR пакує товар і оформлює доставку «Новою поштою» за рахунок компанії. Факти про NovaPay Market: з початку 2024 року новапеївці отримали майже 250 000 балів. Кожні два місяці оновлюють асортимент і додають новинки. Найпопулярніші товари —ботли для води, рюкзаки, худі і повербанки. Результати проєкту за останні три роки: зросла залученість співробітників до корпоративних активностей; поліпшилась внутрішня комунікація; зміцнилась корпоративна культура; підвищилась лояльність співробітників; закріпився позитивний імідж компанії як роботодавця».



  • Турбота і залучення до корпоративних цінностей.

Лояльність співробітників до компанії з першого дня роботи можна формувати за допомогою Welcome Box. Це набір необхідних для праці й відпочинку брендованих канцтоварів і сувенірів.

Welcome Box від NovaPay

«Welcome Box — не просто подарунок для новачка, а ключ до світу NovaPay. Це ретельно продуманий набір, який передає наші цінності, культуру і створює відчуття приналежності з першого дня. Ми дбаємо про навколишнє середовище і суспільство, тому обрали екологічні матеріали для наповнення боксу. Наш блокнот виготовлений з переробленого паперу, а екочашка з бамбука — це крок до зменшення пластикових відходів і турбота про планету. Що всередині? Екогорнятко з бамбука; олівець; ручка; шопер зі світловідбивним надписом; блокнот з кастомними стикерпаками; ліхтарик для блекаутів».



 

Отже, у цьому огляді на прикладах проєктів конкурсу «Найкраще корпоративне медіа України — 2024» ми проаналізували ключові вектори змін у закладених сенсах, тематичних векторах і форматах корпоративних комунікацій. Ми щиро дякуємо нашим колегам-практикам за усвідомлення актуального практичного досвіду й докладні презентації проєктів, за те, що взяли участь в освітніх заходах нашої Асоціації корпоративних медіа України. Завдяки нашій з вами плідній співпраці колеги з бізнесу і студенти профільних вишів мають можливість навчатись на ваших сучасних кейсах, надихатись і створювати нові потужні корпоративні проєкти.

Дякуємо за спільний розвиток галузі корпоративних комунікацій в Україні!

 

Інші приклади проєктів конкурсу 2019—2023 років представлені у книжках «Перлини сенсів та ідей» і «Енергія сторітелінгу». Замовляйте в розділі «Бібліотека».


Результати форуму і конкурсу «Найкраще корпоративне медіа України 2024»

Презентації проєктів конкурсу «Найкраще корпоративне медіа України 2024»

 

Цікаво?

Підпишіться на нашу розсилку та будьте в курсі наших апдейтів

Ми зобов’язуємося тримати ваші дані в безпеці і надсилати тільки корисну інформацю

Читайте також

⭐⭐⭐
948

Інформаційний дайджест АКМУ #5 2025

Підтримка війська, освітні ініціативи, допомога дітям, турбота про команду, інвестиції в екологію та мистецтво. Українські компанії розробляють програми розвитку для співробітників, проявляють щиру турботу про суспільство, реалізуючи КСВ проєкти. Це частина повсякденного життя команд та турбота, що інтегрована у бізнес-стратегію. Читайте про цей досвід у нашому дайджесті.

⭐⭐⭐
1571

День Вишиванки. Наші коріння та крила.

Бліц-опитування Асоціації корпоративних медіа України. Щиро дякуємо всім, хто взяв участь: Ольга Мельнічук, VIYAR; Наталія Зміюк, юридична компанія Arzinger; Марія Суліма, Lantmännen Cerealia UA; Яна Нестерчук, Acino в Україні; Світлана Шибецька, BAYADERA GROUP; Олена Шрамко, Укртелеком; Пресслужба UKRSIBBANK BNP Paribas Group; Валентина Рущак, ОККО; Оксана Черненко, DCH Steel; Тетяна Павловська, Фабрика каталогів Printstore Group; Діана Соловей, Vega Telecom; Ірина Самайчук, біотехнологічна компанія BTU; Аліна Смишляк, Kormotech; Діана Груць, юридична компанія Main Business Partner; Анна Клименко, ПРАВЕКС БАНК; Вікторія Гончаренко, мережа медичних лабораторій Ескулаб; Ірина Стеценко, "АрселорМіттал Кривий Ріг"; Ольга Мотрук, SENSE BANK; Ганна Козирь, KNESS; Олег Серга, ПриватБанк; Інна Гальчинська, Vega Telecom Group; Наталья Степанюк, NOVUS; Валентина Йовенко, мережа «Аптека 9-1-1».

⭐⭐⭐
2468

Конкурс “Найкраще корпоративне медіа України 2025”

Триває прийом корпоративних проєктів для участі у конкурсі "Найкраще корпоративне медіа України 2025". Для реєстрації у конкурсі заповніть форму нижче. Ми зв'яжемося з вами та допоможемо з оформленням заявки та підготовкою пакету документів для оргкомітету конкурсу.

Форма вступу

Дякуємо!

Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом.

Головна